Vishay/Dale CRCW0603243RFKEAHP
CRCW0603243RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603243RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603243RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603243RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603243RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603243RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603243RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603243RFKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW0603243RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603243RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603243RFKEAHP
SENSOR 100PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC OCT ULTRASOUND FRONTEND 56QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT 7SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC PCI SW 48LANE 12PORT 676BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT datasheet.pdf
ER 1C 1#12 PIN RECP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf