Vishay/Dale CRCW060325K5FKEAHP
CRCW060325K5FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060325K5FKEAHP
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060325K5FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060325K5FKEAHP
QUANTITY
CRCW060325K5FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060325K5FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060325K5FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060325K5FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW060325K5FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060325K5FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060325K5FKEAHP
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
COVERPLATE L6-20R SNGL FLIP LID datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
BLK 3 POS PLASTIC RTN R/L datasheet.pdf