Vishay/Dale CRCW060325K5FKTB
CRCW060325K5FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060325K5FKTB
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060325K5FKTB.pdf
Availability of CRCW060325K5FKTB
QUANTITY
CRCW060325K5FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060325K5FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060325K5FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060325K5FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060325K5FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060325K5FKTB Details Description
Related parts for CRCW060325K5FKTB
IC BUFFER 10BIT NON-INV 24QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN MINIFIT HEADER TIN 2POS datasheet.pdf
RES 56.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 125 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf