Vishay/Dale CRCW060325K5FKTC
CRCW060325K5FKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060325K5FKTC
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060325K5FKTC.pdf
Availability of CRCW060325K5FKTC
QUANTITY
CRCW060325K5FKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060325K5FKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW060325K5FKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060325K5FKTC
Related LinksCRCW0603, CRCW060325K5FKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060325K5FKTC Details Description
Related parts for CRCW060325K5FKTC
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 60.4OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-TSSOP datasheet.pdf
GENDER CHANGER DSUB 15POS M-M datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SOLDER 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO204AL datasheet.pdf