Vishay/Dale CRCW060327K4FHEAP
CRCW060327K4FHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060327K4FHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060327K4FHEAP.pdf
Availability of CRCW060327K4FHEAP
QUANTITY
CRCW060327K4FHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060327K4FHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW060327K4FHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060327K4FHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW060327K4FHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060327K4FHEAP Details Description
Related parts for CRCW060327K4FHEAP
IC OTP 1MBIT 120NS 32VSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.7A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 13POS .100 30AU datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 330V QC TERM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
VARISTOR 32V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS TIN 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 236MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf