Vishay/Dale CRCW060327R0FKEB
CRCW060327R0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060327R0FKEB
Brief Description
RES SMD 27 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060327R0FKEB.pdf
Availability of CRCW060327R0FKEB
QUANTITY
CRCW060327R0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060327R0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060327R0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060327R0FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060327R0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060327R0FKEB Details Description
Related parts for CRCW060327R0FKEB
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 176UH 1.4A 140 MOHM TH datasheet.pdf
IC SCR 0.8A 400V TO-92 datasheet.pdf
LED SUPP CC BOOST 12.8-38V 50MA datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 300MA 250 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 21.84MM datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
GOLD PRIVACY FILTER LAPTOP 14.1" datasheet.pdf