Vishay/Dale CRCW0603287KFKEB
CRCW0603287KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603287KFKEB
Brief Description
RES SMD 287K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603287KFKEB.pdf
Availability of CRCW0603287KFKEB
QUANTITY
CRCW0603287KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603287KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603287KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603287KFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603287KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603287KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603287KFKEB
CONV DC/DC 3.3VOUT 100W ACTIVEHI datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS DL 48-TQFP datasheet.pdf
IC DATA ACQ FRONT END 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC BUFFER 133MHZ 8CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLTOP PLUNGER datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E YELLOW datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR RH 2% 10DFN datasheet.pdf