Vishay/Dale CRCW0603287KFKTB
CRCW0603287KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603287KFKTB
Brief Description
RES SMD 287K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603287KFKTB.pdf
Availability of CRCW0603287KFKTB
QUANTITY
CRCW0603287KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603287KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603287KFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603287KFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603287KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603287KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603287KFKTB
VARISTOR 819V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX DGTL AUD I/F 48LQFP datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.9W 24V datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SINGLE PRESET LED TIMER 115V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
LABEL ID RATING 2.88"X1.75"YL/BK datasheet.pdf
TNC STRT JACK 50 OHM BD IP67 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf