Vishay/Dale CRCW06032K21FKEAHP
CRCW06032K21FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K21FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K21FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032K21FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032K21FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K21FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K21FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K21FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032K21FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K21FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032K21FKEAHP
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
COMPUTER SGL-BD BL2100 512K FLSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 24-SSOP datasheet.pdf
PELTIER PT8,12,F2,4040,TA,RT,W6 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 250MA 3.2 OHM datasheet.pdf
BOARD IR THERMO CLICK 3.3V datasheet.pdf