Vishay/Dale CRCW06032K40FKEA
CRCW06032K40FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K40FKEA
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K40FKEA.pdf
Availability of CRCW06032K40FKEA
QUANTITY
CRCW06032K40FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K40FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K40FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K40FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032K40FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K40FKEA Details Description
Related parts for CRCW06032K40FKEA
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CAP ALUM 87000UF 50V SCREW datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 53.2MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PNL MNT AMBER 9.1MM LENS 1' WIRE datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf