Vishay/Dale CRCW06032K43FKEAHP
CRCW06032K43FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K43FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K43FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032K43FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032K43FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K43FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K43FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K43FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032K43FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K43FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032K43FKEAHP
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 10MH 1A HORZ datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 1M CONN AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLES FOR LX-100 STRAIGHT 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf