Vishay/Dale CRCW06032K43FKEC
CRCW06032K43FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K43FKEC
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K43FKEC.pdf
Availability of CRCW06032K43FKEC
QUANTITY
CRCW06032K43FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K43FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K43FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K43FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW06032K43FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K43FKEC Details Description
Related parts for CRCW06032K43FKEC
CONN HEADER 94POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf