Vishay/Dale CRCW06032K94FKEAHP
CRCW06032K94FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K94FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K94FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032K94FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032K94FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K94FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K94FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K94FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032K94FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K94FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032K94FKEAHP
IC MCU 8BIT 1.2KB OTP 16DIP datasheet.pdf
IC MIXER 800MHZ-6GHZ DWN SOT363 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 1MM 22POS datasheet.pdf
RES 67K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-214AB datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf