Vishay/Dale CRCW06032K94FKEAHP
CRCW06032K94FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K94FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K94FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032K94FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032K94FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K94FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K94FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K94FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032K94FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K94FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032K94FKEAHP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC PWR HYBRID 600V 16A SIP2 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 17MA 26 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN HOUSING 4COND/4COND datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf