Vishay/Dale CRCW06032M49FKEA
CRCW06032M49FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M49FKEA
Brief Description
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M49FKEA.pdf
Availability of CRCW06032M49FKEA
QUANTITY
CRCW06032M49FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M49FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M49FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M49FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M49FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M49FKEA Details Description
Related parts for CRCW06032M49FKEA
MOD PWR ENTRY 250V ILL GRN SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 11.2A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
IC FIFO 131072X72 4-4NS 324-BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 36POS datasheet.pdf
KIT 80PIN FET TOOL/TARGET BOARD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
RECEPTACLE datasheet.pdf
SSD M.2 2242 P100-M 16GB MLC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf