Vishay/Dale CRCW06032M67FKTA
CRCW06032M67FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M67FKTA
Brief Description
RES SMD 2.67M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M67FKTA.pdf
Availability of CRCW06032M67FKTA
QUANTITY
CRCW06032M67FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M67FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M67FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M67FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M67FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M67FKTA Details Description
Related parts for CRCW06032M67FKTA
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 480V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AA116-72LF datasheet.pdf
SWITCH 4POS DIP GULL SMD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 0.2A 8SOIC datasheet.pdf