Vishay/Dale CRCW06032R00FKEAHP
CRCW06032R00FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R00FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R00FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032R00FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032R00FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R00FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R00FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R00FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032R00FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R00FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032R00FKEAHP
MULTIPLEXER DUAL 4IN HS 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 20POS 1.27MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.25V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC FILTER 6CH EMI ESD PROT 12DFN datasheet.pdf
COVER 21P datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 5% 1W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 1.27MM SMD datasheet.pdf