Vishay/Dale CRCW06032R00FNTA
CRCW06032R00FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R00FNTA
Brief Description
RES SMD 2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R00FNTA.pdf
Availability of CRCW06032R00FNTA
QUANTITY
CRCW06032R00FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R00FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R00FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R00FNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R00FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R00FNTA Details Description
Related parts for CRCW06032R00FNTA
CONN SOCKET SIP 40POS GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1GHZ 8SOIC datasheet.pdf
FILM APPLICATOR 2" WIDE datasheet.pdf
IC BUFFER PLL 3.3V ZD 8-SOIC datasheet.pdf
1206 PROBE PAD datasheet.pdf
ISNA PULSE TRANSFORMER SMD 0.1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.3 STEEL 11MM datasheet.pdf
100UF 63V 10X20MM 125C 3000H datasheet.pdf