Vishay/Dale CRCW06032R15FMTA
CRCW06032R15FMTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R15FMTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R15FMTA.pdf
Availability of CRCW06032R15FMTA
QUANTITY
CRCW06032R15FMTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R15FMTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R15FMTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R15FMTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R15FMTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R15FMTA Details Description
Related parts for CRCW06032R15FMTA
IC MICROMONITOR 5V 10% 8-DIP datasheet.pdf
IC ECONOSILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX datasheet.pdf
CONN RCPT 10PS DL 1.25MM STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIN RAIL 35MMX7.5MM UNSLOT 2M datasheet.pdf
LED PANEL INCAND 120V 25MA CLEAR datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf