Vishay/Dale CRCW06032R15FNTA
CRCW06032R15FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R15FNTA
Brief Description
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R15FNTA.pdf
Availability of CRCW06032R15FNTA
QUANTITY
CRCW06032R15FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R15FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R15FNTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R15FNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R15FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R15FNTA Details Description
Related parts for CRCW06032R15FNTA
IC 2.53V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 60W datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.08V SC59-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 5% 1411 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
MODULE GYRO/ACCELEROMETER 24LEAD datasheet.pdf
CAP CER 9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf