Vishay/Dale CRCW06032R21FMTA
CRCW06032R21FMTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R21FMTA
Brief Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R21FMTA.pdf
Availability of CRCW06032R21FMTA
QUANTITY
CRCW06032R21FMTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R21FMTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R21FMTA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R21FMTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R21FMTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R21FMTA Details Description
Related parts for CRCW06032R21FMTA
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 14POS .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.237 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 02-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 8K OHM 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
FUSE 2 POLE 30A EV datasheet.pdf