Vishay/Dale CRCW06032R32FNTA
CRCW06032R32FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R32FNTA
Brief Description
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R32FNTA.pdf
Availability of CRCW06032R32FNTA
QUANTITY
CRCW06032R32FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R32FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R32FNTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R32FNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R32FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R32FNTA Details Description
Related parts for CRCW06032R32FNTA
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 30POS datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH HI-SPD 44-MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEADER 9POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC USB SERIAL BASIC UART 16SSOP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf