Vishay/Dale CRCW06032R67FKEA
CRCW06032R67FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R67FKEA
Brief Description
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R67FKEA.pdf
Availability of CRCW06032R67FKEA
QUANTITY
CRCW06032R67FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R67FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R67FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R67FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R67FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R67FKEA Details Description
Related parts for CRCW06032R67FKEA
IC OPAMP VFB 70MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
KIT SAMPLE FOR ADNS-6030 datasheet.pdf
CONN RCPT 90POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 7POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 104.2VC AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP DUAL SZE24 PG21 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf