Vishay/Dale CRCW06032R70FKEAHP
CRCW06032R70FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R70FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R70FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032R70FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032R70FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R70FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R70FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance卤1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient卤100ppm/掳C
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R70FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032R70FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R70FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032R70FKEAHP
CONN HDR DUAL 60POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
TAPE PACKAGING CLEAR 48MMX50M datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-PLUG RG316 24" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8NSOIC datasheet.pdf
PRO PEDALS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC2379-18 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CORD COIL JEWEL MAGSNAP ONYX 20' datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 250MW SOD323 datasheet.pdf