Vishay/Dale CRCW0603300KFHEAP
CRCW0603300KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603300KFHEAP
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603300KFHEAP.pdf
Availability of CRCW0603300KFHEAP
QUANTITY
CRCW0603300KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603300KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603300KFHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603300KFHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603300KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603300KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0603300KFHEAP
IC TWO-WIRE TRANSMITTER 14 DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.72"L X 3.54"W datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL HIGH 25PPM datasheet.pdf
CONN RP-BNC JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC SO 350.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf