Vishay/Dale CRCW0603309KFKEAHP
CRCW0603309KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603309KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603309KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603309KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603309KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603309KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603309KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603309KFKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW0603309KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603309KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603309KFKEAHP
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.25A PPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA TSOT23-5 datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA PLCC datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP 8-TSSOP datasheet.pdf
15 MTE HDR SRRA SMT.100CL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 15W datasheet.pdf