Vishay/Dale CRCW060330K0FHEAP
CRCW060330K0FHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060330K0FHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060330K0FHEAP.pdf
Availability of CRCW060330K0FHEAP
QUANTITY
CRCW060330K0FHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060330K0FHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW060330K0FHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060330K0FHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW060330K0FHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060330K0FHEAP Details Description
Related parts for CRCW060330K0FHEAP
MINIGATOR CLIP/PIN TIP JACK RED datasheet.pdf
BAG SHLD MET-OUT ZIP 18X24 datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS 3A RT ANGL DIP datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 400CPR 8MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 0804 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
37 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
LED PCBA, 3" ROUND, 2700K datasheet.pdf