Vishay/Dale CRCW060330K0JNEAHP
CRCW060330K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060330K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060330K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW060330K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW060330K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060330K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060330K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060330K0JNEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW060330K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060330K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW060330K0JNEAHP
IC FILTER 5TH-ORD LOWPASS 8MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM34T/MC34G/MDM34T datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP 6-MICROPAK datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.60V SC70-3 datasheet.pdf
STK600 ROUTING CARD AVR datasheet.pdf
SENS PROX 2.5MM NPN-NO NOSHIELD datasheet.pdf
EMITTER IR 856NM 80MA TO-18 datasheet.pdf
RES 510 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 60W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf