Vishay/Dale CRCW060332K4FKEAHP
CRCW060332K4FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060332K4FKEAHP
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060332K4FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060332K4FKEAHP
QUANTITY
CRCW060332K4FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060332K4FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060332K4FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060332K4FKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW060332K4FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060332K4FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060332K4FKEAHP
Connector Header 2 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SOCKET TYPE-A 110POS R/A datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
4 BUTTON TRANSMITTED RED datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HEADER 0.5MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf