Vishay/Dale CRCW0603330KJNEC
CRCW0603330KJNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603330KJNEC
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603330KJNEC.pdf
Availability of CRCW0603330KJNEC
QUANTITY
CRCW0603330KJNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603330KJNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603330KJNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603330KJNEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603330KJNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603330KJNEC Details Description
Related parts for CRCW0603330KJNEC
INDUCT ARRAY 2 COIL 223.1UH SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 400V 0.2A SOT23-3 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS TH MOD PHOTOTRAN datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 17NS 36SOJ datasheet.pdf
HEATSINK BLACK ANODIZED 25.4MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 50V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" RBW JACKP NI datasheet.pdf