Vishay/Dale CRCW0603330KJNEC
CRCW0603330KJNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603330KJNEC
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603330KJNEC.pdf
Availability of CRCW0603330KJNEC
QUANTITY
CRCW0603330KJNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603330KJNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603330KJNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603330KJNEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603330KJNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603330KJNEC Details Description
Related parts for CRCW0603330KJNEC
SWITCH KNOB ILLUM 3POS SPST RED datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LPC236X ARM datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.4A D2PAK datasheet.pdf
OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 48POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PWR 15MM 8POS datasheet.pdf
CONN HDR 42POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf