Vishay/Dale CRCW0603332RFKEC
CRCW0603332RFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603332RFKEC
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603332RFKEC.pdf
Availability of CRCW0603332RFKEC
QUANTITY
CRCW0603332RFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603332RFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603332RFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603332RFKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603332RFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603332RFKEC Details Description
Related parts for CRCW0603332RFKEC
RES SMD 47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
10CKT PICOFLEX 260MM LONG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf