Vishay/Dale CRCW0603374KFKEAHP
CRCW0603374KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603374KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603374KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603374KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603374KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603374KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603374KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603374KFKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW0603374KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603374KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603374KFKEAHP
FIXED IND 820NH 31A 2.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CABLE TERMINATION RG/U 178,404 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 40V SMBG datasheet.pdf