Vishay/Dale CRCW0603383KFKTA
CRCW0603383KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603383KFKTA
Brief Description
RES SMD 383K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603383KFKTA.pdf
Availability of CRCW0603383KFKTA
QUANTITY
CRCW0603383KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603383KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603383KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603383KFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603383KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603383KFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603383KFKTA
RES SMD 14K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 12V 7.6A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X6S 1210 datasheet.pdf
CONN CAP FOR 1S-1B-1D RCPT IP61 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 26POS SMD datasheet.pdf