Vishay/Dale CRCW060339K2FKTB
CRCW060339K2FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060339K2FKTB
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060339K2FKTB.pdf
Availability of CRCW060339K2FKTB
QUANTITY
CRCW060339K2FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060339K2FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060339K2FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060339K2FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060339K2FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060339K2FKTB Details Description
Related parts for CRCW060339K2FKTB
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 6SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1A 24VDC 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPED 34POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MINI BANANA JACK RED 1=10/BAG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf