Vishay/Dale CRCW06033K24FKEAHP
CRCW06033K24FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K24FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K24FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06033K24FKEAHP
QUANTITY
CRCW06033K24FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K24FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K24FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K24FKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW06033K24FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K24FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06033K24FKEAHP
WIRE SADDLE EDGE HOLD NATURAL datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 47K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27MH 35MA 308 OHM SMD datasheet.pdf