Vishay/Dale CRCW06033K24FKTB
CRCW06033K24FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K24FKTB
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K24FKTB.pdf
Availability of CRCW06033K24FKTB
QUANTITY
CRCW06033K24FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K24FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K24FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K24FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW06033K24FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K24FKTB Details Description
Related parts for CRCW06033K24FKTB
RELAY SSR 50A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 370MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL 8VSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 210 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN PIN COAX GOLD SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDC OUT 3PHASE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
IC TXRX 4BIT TRANSLATNG 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W CST3 datasheet.pdf