Vishay/Dale CRCW06033K48FKTA
CRCW06033K48FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K48FKTA
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K48FKTA.pdf
Availability of CRCW06033K48FKTA
QUANTITY
CRCW06033K48FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K48FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K48FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K48FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033K48FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K48FKTA Details Description
Related parts for CRCW06033K48FKTA
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 1506 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
FUSE 250A 690V 1BKN/50 AR UC datasheet.pdf
TXRX FAST ETH POF 125MBD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY ESD SLOT T/H SP datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4400UF 20% 50V FLATPACK datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
330UF 250V 22X35MM 85C 5000H datasheet.pdf