Vishay/Dale CRCW06033K60FKEAHP
CRCW06033K60FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K60FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K60FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06033K60FKEAHP
QUANTITY
CRCW06033K60FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K60FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K60FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K60FKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW06033K60FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K60FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06033K60FKEAHP
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS R/A SDL PCB GOLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CB BTS FT 10 ASY datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf