Vishay/Dale CRCW06033M09FKTA
CRCW06033M09FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033M09FKTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033M09FKTA.pdf
Availability of CRCW06033M09FKTA
QUANTITY
CRCW06033M09FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033M09FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033M09FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033M09FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033M09FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033M09FKTA Details Description
Related parts for CRCW06033M09FKTA
FUSE CERM 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 260MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD PCMIA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf