Vishay/Dale CRCW06033M57FKEB
CRCW06033M57FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033M57FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.57M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033M57FKEB.pdf
Availability of CRCW06033M57FKEB
QUANTITY
CRCW06033M57FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033M57FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06033M57FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033M57FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06033M57FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033M57FKEB Details Description
Related parts for CRCW06033M57FKEB
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LMH0202 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
GDT 400V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf