Vishay/Dale CRCW06033M65FKTA
CRCW06033M65FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033M65FKTA
Brief Description
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033M65FKTA.pdf
Availability of CRCW06033M65FKTA
QUANTITY
CRCW06033M65FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033M65FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033M65FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033M65FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033M65FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033M65FKTA Details Description
Related parts for CRCW06033M65FKTA
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 412 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf