Vishay/Dale CRCW06033R00JNTA
CRCW06033R00JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R00JNTA
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R00JNTA.pdf
Availability of CRCW06033R00JNTA
QUANTITY
CRCW06033R00JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R00JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R00JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R00JNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033R00JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R00JNTA Details Description
Related parts for CRCW06033R00JNTA
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
OSC VCXO 35.328MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AUDIO DEVICE 36HSOP datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED 8' datasheet.pdf
PRSSR TRNS 0-2BR 0-10V datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf