Vishay/Dale CRCW06033R30JNEAHP
CRCW06033R30JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R30JNEAHP
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R30JNEAHP.pdf
Availability of CRCW06033R30JNEAHP
QUANTITY
CRCW06033R30JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R30JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R30JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R30JNEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW06033R30JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R30JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW06033R30JNEAHP
CONN HEADER .100 SINGL R/A 18POS datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 2MM PRESSFIT datasheet.pdf
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
REPLACEABLE COAX CRIMP DIES datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 170A TO-264 datasheet.pdf
CONN RETAINER PA 4POS 2MM datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 150MW 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf