Vishay/Dale CRCW0603412RFKEA
CRCW0603412RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603412RFKEA
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603412RFKEA.pdf
Availability of CRCW0603412RFKEA
QUANTITY
CRCW0603412RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603412RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603412RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603412RFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603412RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603412RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603412RFKEA
IDC CABLE - MKS26K/MC26G/MCS26K datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SW KEY HIGH SECURITY SW KEY #17 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ADJUSTMENTPIN-SET 1,6 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf