Vishay/Dale CRCW060341R2FKEAHP
CRCW060341R2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060341R2FKEAHP
Brief Description
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060341R2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060341R2FKEAHP
QUANTITY
CRCW060341R2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060341R2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060341R2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060341R2FKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW060341R2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060341R2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060341R2FKEAHP
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
DSUB CRIMP 50 SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 50PPM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DL +/-12V OUT SIP8 datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIE MTR 300 datasheet.pdf
HALF HARNESS SUPPORT datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf