Vishay/Dale CRCW0603422KFKTA
CRCW0603422KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603422KFKTA
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603422KFKTA.pdf
Availability of CRCW0603422KFKTA
QUANTITY
CRCW0603422KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603422KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603422KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603422KFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603422KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603422KFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603422KFKTA
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SW SPDT .1A SLD ROLL LEVER 125V datasheet.pdf