Vishay/Dale CRCW060342R2FKEB
CRCW060342R2FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060342R2FKEB
Brief Description
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060342R2FKEB.pdf
Availability of CRCW060342R2FKEB
QUANTITY
CRCW060342R2FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060342R2FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060342R2FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060342R2FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060342R2FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060342R2FKEB Details Description
Related parts for CRCW060342R2FKEB
COPPER LUG 1/4" HOLE #6 AWG datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR CRIMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf