Vishay/Dale CRCW0603430RFKTA
CRCW0603430RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603430RFKTA
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603430RFKTA.pdf
Availability of CRCW0603430RFKTA
QUANTITY
CRCW0603430RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603430RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603430RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603430RFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603430RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603430RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603430RFKTA
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 5SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf