Vishay/Dale CRCW0603430RJNTA
CRCW0603430RJNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603430RJNTA
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603430RJNTA.pdf
Availability of CRCW0603430RJNTA
QUANTITY
CRCW0603430RJNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603430RJNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603430RJNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603430RJNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603430RJNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603430RJNTA Details Description
Related parts for CRCW0603430RJNTA
CONN PIN R/A 3POS PCB SILVER datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM DO201AE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP MICA 9PF 1PF 300V SMD datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf